II Zjazd Absolwentów „Studiów Wschodnich”

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, w dniach 13 i 14 grudnia 2014 r. zorganizowało Drugi Zjazd Absolwentów „Studiów Wschodnich”. Inauguracja zjazdu miała miejsce 13 grudnia podczas uroczystego spotkania z udziałem Władz Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie spotkania dyr. Jan Malicki wyróżnił najlepszych absolwentów z roczników 2009-2012. Pierwszy dzień zjazdu zakończyła wspólna kolacja. Drugi dzień Zjazdu rozpoczęła konferencja „Kuźnia Kadr… – Absolwenci „Studiów Wschodnich”. Swoje referaty zaprezentowali absolwenci i byli studenci. Zjazd odbywał się w ośrodku wypoczynkowo-konferencyjnym CSK w Jachrance.

Podczas Zjazdu zaprezentowano pamiątkowy „Indeks” zawierający zdjęcia, tytuły prac dyplomowych wszystkich absolwentów i ich promotorów oraz sylwetki  wykładowców stacjonarnych oraz profesorów wizytujących. W „Indeksie” znalazło się też miejsce na przypomnienie historii SEWu m.in., ciekawostki związane z działalnością wydawniczą.

Uczestnicy II Zjazdu Absolwentów „Studiów Wschodnich”, BUW, 13 grudnia 2014 r