Dr David Kolbaia otrzymał nagrodę Ministerstwa Spraw Zagranicznych Gruzji za wybitne osiągniecie naukowe.

06-07-17 Promocja 0 comment

Z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy poinformować, że wykładowca Studium Europy Wschodniej,

dr David Kolbaia,

w obliczu jego ogromnych zasług edukacyjnych, otrzymał

Nagrodę Ministerstwa Spraw Zagranicznych Gruzji.

NE5A5910-(1)

Nagroda, będąca ukoronowaniem zasług dr Kolbai w pracy naukowo-badawczej i działalności dydaktycznej, za upowszechnianiem wiedzy gruzińskiej kultury i historii. Nagrodę otrzymał podczas uroczystości w Bibliotece Narodowej w Tbilisi, 3 lipca 2017.

NE5A6111

Nagroda przyznawana jest po raz pierwszy przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych Gruzji wybitnym postaciom, które przyczyniły się do promocji zarówno naukowych, jak i związanych z upowszechnianiem wiedzy gruzińskiej kultury i historii na świecie. W innych kategoriach  Nagrodę odebrali m.in. brytyjska wokalistka Katie Melua, grecka prezenterka telewizji Teodora Avgeri, wiedeński biznesmen Leonid Bausbeck oraz szwajcarski muzyk Thomas Hisermann.

NE5A6123

Dr David Kolbaia, wykładowca Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Specjalizacji Kaukaskiej, założyciel i redaktor pisma naukowego „Pro Georgia. Journal of Kartvelological Studies University of Warsaw”. Przewodniczący Polsko-Gruzińskiej Komisji Historyków.

Zapraszamy do zapoznania się z filmwem z ceremonii wręczenia nagrody dr Kolbai.

Dr Davidowi Kolbai serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!