« Wszystko Wydarzenia

Nabór do Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego

Kwiecień 30

Kostuś_Kalinowski 02

Studium Europy Wschodniej ogłasza nabór do drugiej edycji przekształconego programu stypendialnego dla kandydatów z Białorusi na rok akademicki 2017/2018.

Kostuś_Kalinowski 01

Program Stypendialny nosi imię Konstantego Kalinowskiego (ur. w 1838 r.), powstańca styczniowego, pełnomocnika rządu powstańczego na Wielkie Księstwo Litewskie, straconego w Wilnie (w 1864 r.), zasłużonego dla Polaków, Litwinów i Białorusinów, którego pamięć cieszy się szczególnym szacunkiem współczesnych Białorusinów.

Program jest kontynuacją i rozwinięciem Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, powołanego w dniu 30 marca 2006 r.
na Uniwersytecie Warszawskim, który po 10 latach kształcenia studentów z Białorusi na uczelniach polskich został w 2016 r. przekształcony w wyższej rangi specjalistyczny program stypendialny.

Termin składania aplikacji upływa 30 kwietnia 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat programu

FOLDER INFORMACYJNY

Kwiecień 30