Odnowa polskiego cmentarza w Ostrogu

Listopad 29 @ 08:00 - Grudzień 23 @ 17:00

„Orzeł Biały”

obóz SEW UW w Ostrogu

W 2014 roku, płk rez. nawig. Tadeusz Krząstek odnalazł na obrzeżach Ostroga stary cmentarz polski z pomnikiem żołnierzy 14 Pułku Piechoty WP poległych w 1920 roku. Do 2014 roku cmentarz był całkowicie zapomniany. Od tego czasu płk Krząstek dba o to, by przywrócić nekropoli jej dawną świetność a spoczywającym tam osobom zapewnić należytą pamięć i szacunek.

29 listopada 2017 roku zaczął się kolejny etap oczyszczania cmentarza polskiego w Ostrogu. Z inicjatywy dyrektora SEW UW dr h. c. Jana Malickiego oraz prezes Fundacji Agnieszki Labenz „Róbmy Swoje dla kultury” do Ostroga wyjechali studenci SEW UW: Adrian Wielec, Igor Gralczyk, Jose Cristobal Rosiles Sledzik, Kacper Podyma, Kacper Sienicki, Krzysztof Zarecki, Pavlo Ushakov, Rafał Szkopek, Sławomir Kirdzik, Yuliia Semeniuk pod dowództwem płk rez. nawig. Tadeusza Krząstka. Na miejscu założyli obóz SEW UW „Orzeł Biały”, który jest ich bazą do prowadzenia na kolejnychprac porządkowych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z obszernymi relacjami, które codziennie spisują sami uczestnicy obozu:

RELACJA NR 1

RELACJA NR 2

RELACJA NR 3

RELACJA NR 4

RELACJA NR 5

RELACJA NR 6

RELACJA NR 7

RELACJA NR 8

tak wyglądała fotografia z autografami

Listopad 29 @ 08:00
Grudzień 23 @ 17:00