Stypendium im. Krzysztofa Skubiszewskiego – Nabór

Kwiecień 13

Studium Europy Wschodniej ogłasza nabór do Stypendium i Dotacji im. Krzysztofa Skubiszewskiego dla kandydatów z Europy Środkowej, Bałkanów, krajów Bałtyckich, Europy Wschodniej, Rosji, Azji Środkowej i krajów Kaukazu.

Skubidu7

Celem stypendium jest umożliwienie prowadzenia badań naukowych w Polsce przez cały rok akademicki 2017/2018, we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim lub z inną polską uczelnią, w zakresie prawa, nauk politycznych lub historii najnowszej. Stypendium ma służyć szerzeniu demokracji, praw człowieka, zasad państwa prawa i poszanowaniu prawa w stosunkach międzynarodowych.

Stypendium jest przeznaczone dla osób, które obroniły doktorat (lub mają znaczący dorobek naukowy) lub też ukończyły studia wyższe i wykazują się wysokimi osiągnięciami na rzecz dobra społecznego, w szczególności promowania demokracji i państwa prawa.

Dotacja ma umożliwić jej beneficjentowi trzymiesięczny lub krótszy pobyt w Polsce, który będzie miał takie same cele i będzie zorganizowany na podobnych zasadach, jak pobyt w ramach Stypendium.

Wnioski będą przyjmowane do 13 kwietnia 2017 r.

Fundatorem Stypendium i Dotacji jest Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego.

Dokładne informacje o Stypendium i o Dotacji są dostępne stronie Fundacji imienia Krzysztofa Skubiszewskiego oraz Studium Europy Wschodniej.

Kwiecień 13

Fundacja im. Krzysztof Skubiszewskiego