« Wszystko Wydarzenia

XI KONKURS imienia Jerzego GIEDROYCIA

Lipiec 9

XI KONKURS imienia Jerzego GIEDROYCIA

Pierwszy konkurs na najlepsze prace poświęcone historii i współczesności Polski oraz stosunkom polsko-ukraińskim ogłoszony został w roku 2006 przez Ambasadę RP w Kijowie z okazji Roku Jerzego Giedroycia.

Do 9 lipca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach XI konkursu im. Jerzego Giedroycia na najlepsze prace poświęcone historii i współczesności Polski oraz stosunkom polsko-ukraińskim. Pula nagród w konkursie wynosi 3 000 euro.

Zgodnie z informacjami Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie do konkursu można zgłosić pracę licencjacką, magisterską lub doktorską poświęconą polskiej historii, współczesności Polski lub stosunkom polsko-ukraińskim, obronioną na dowolnym uniwersytecie ukraińskim w roku akademickim 2016/2017.

W ramach konkursu przyznane zostaną następujące nagrody:

Prace doktorskie: giedroyc

• I nagroda – 1 000 euro,
  • II nagroda – 500 euro,
  • III nagroda – 300 euro.

Prace magisterskie:

• I nagroda – 300 euro,
  • II nagroda – 250 euro,
  • III nagroda – 200 euro.

Prace licencjackie:

• I nagroda – 200 euro,
  • II nagroda – 150 euro,
  • III nagroda – 100 euro.

Jeśli chcesz wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu, prześlij do Ambasady RP w Kijowie:

1. pracę licencjacką, magisterską lub doktorską poświęconą polskiej historii, współczesności Polski lub stosunkom polsko-ukraińskim, obronioną na dowolnym uniwersytecie ukraińskim w roku akademickim 2016/2017 (zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej),
  2. krótkie streszczenie (resume lub autoreferat),
  3. swój życiorys.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 lipca 2017 roku.

Warunkiem udziału w Konkursie jest posiadanie obywatelstwa ukraińskiego.

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało  w tym roku dodatkową nagrodę dla laureatów I nagrody w kategorii prac doktorskich i magisterskich –  miesięczny pobyt naukowy w Warszawie.

Fragmenty najlepszych prac zostaną opublikowane w międzynarodowym roczniku Польські студії, wydawanym przez Akademię Kijowsko-Mohylańską i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowych informacji udziela:

Emilia Jasiuk, kierownik Referatu ds. współpracy naukowo-oświatowej