I Konferencja „Kaukaz po 1991 roku” – relacja

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało międzynarodową konferencję naukową „Kaukaz po 1991 r.” w ramach cyklu Międzynarodowych Sesji Kaukazologicznych im. św. Grzegorza Peradze (6-7 grudnia 2013) Sala Balowa, Pałac Potockich Uniwersytet Warszawski

Piątek, 6 grudnia

Uczestnicy pierwszej sesji konferemcji: Iwona Kaliszewska, Natallia Paulovich, Antoni Kolek, Jan Brodowski i moderatorka Aleksandra Gryźlak.

Jan Brodowski, Uniwersytet Jagielloński

Antoni Kolek, Uniwersytet Warszawski

Natallia Paulovich, Szkoła Nauk Społecznych PAN

Uczestnicy drugiej sesji konferencji: Wojciech Wojtasiewicz, Jarosław Kardaś, Liudmyla Datskova i moderator ambasador Tomasz Knothe.

Wojciech Wojtasiewicz, Uniwersytet Jagielloński

Jarosław Kardaś, Uniwersytet Adama Mickiewicza

Liudmyla Datskova, Uniwersytet Jagielloński

Uczestnicy III sesji konferencji: Agnieszka Legucka, Anna Wirowska, Bartłomiej Krzysztan i prowadzący sesję Konrad Zasztowt.

Agnieszka Legucka, Akademia Obrony Narodowej

Bartłomiej Krzysztan, Uniwersytet Wrocławski

Anna Wirowska, Instytut Stosunków Politycznych PAN

O godz. 16.45 uczestnicy konferencji udali się pod tablicę upamiętniającą pomordowanych w czasie II wojny światowej profesorów Uniwersytetu Warszawskiego, wśród nich św. Grzegorza Peradze, która znajduje się na ścianie gmachu Instytutu Historycznego. Na miejscu dr David Kolbaia przybliżył krótko historię życia i męczeńskiej śmierci św. Grzegorza Peradze. Następnie złożono wieniec i zapalono znicz z szarfą Studium, wieniec złożył również JE Nikoloz Nikoloziszwili, Ambasador Gruzji w Polsce.

David Kolbaia, Studium Europy Wschodniej

JE Nikoloz Nikoloziszwili, Ambasador Gruzji w Polsce

Sobota, 7 grudnia

Uczestnicy I sesji oraz słuchacze przy okrągłym stole zorganizowanym przez przewodniczącego sesji

Kazimierza Wóycickiego (po prawej)

Hamed Kazemzadeh, Uniwersytet Warszawski

Anar Ibrahimow, Instytut Filozofii i Socjologii PAN

Moderator sesji Kazimierz Wóycicki i referentka Alicja Warecka, Uniwersytet Warszawski

Uczestnicy sesji II: Aleksandra Gryźlak, Piotr Woyke, Renata Król-Mazur oraz prowadzący sesję David Kolbaia.

Uczestnicy dyskusji panelowej: Mateusz Bajek, Joanna Dziuba, Adam Kowalczyk oraz moderator Marek Matusiak.

Mateusz Bajek, Uniwersytet Warszawski

Joanna Dziuba, Uniwersytet Warszawski

Adam Kowalczyk, Uniwersytet Warszawski

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2013 r.