Kazachstan i Polska: współpraca na gruncie edukacyjnym

24-04-18 Promocja 0 comment

Uczelnie wyższe Kazachstanu i Polski podpisały 14 porozumień o współpracy. Doszło do tego  na Forum Rektorów, które odbyło się w Warszawie 20 kwietnia br., Uczestniczyli w nim naukowcy, profesorowie oraz eksperci z  50 wiodących uczelni obu państw.

Na czele delegacji kazachskiej  stał sekretarz Ministerstwa Edukacji i Nauki Aryn Orsarijew. Strona kazaska zaapelowała o zwiększenie liczby stypendiów dla studentów z Kazachstanu  oraz uregulowanie kwestii wzajemnego uznania dyplomów. Zająć się tym mają już wyznaczone  odpowiednie organy. Rada Rektorów Kazachstanu oraz polska Konferencja Uczelni Wyższych  podpisały także  memorandum w sprawie dalszego partnerstwa .

Przypomnijmy, że obecnie  w Polsce studiuje  ok. 700 obywateli Kazachstanu, a liczba ta ma się zwiększyć do 3 tys.

Źródło: forbes.kz24.kz

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium