Kolejny atak na rosyjską bazę lotniczą w Syrii?

08-01-18 Promocja 0 comment

08.01.2018

Rosyjska baza lotnicza w syryjskiej miejscowości Khmeim ponownie stała się obiektem ataku, poinformował publiczny kanał Directorate 4, który szczegółowo śledzi działalność ugrupowań terrorystycznych. Directorate 4 funkcjonuje w ramach komunikatora Telegram.

Atak miał być  przeprowadzony z wykorzystaniem dronów, do których zamocowano ładunki wybuchowe. Pojawiała się informacja o uszkodzeniu wyrzutni rakietowej S-400. Strona rosyjska informacji o ataku na razie nie potwierdziła.

Inaczej było w przypadku incydentu, do którego doszło w noc sylwestrową. 3 stycznia br. Dziennik Kommiersant napisał, że terroryści uszkodzili siedem rosyjskich samolotów stacjonujących w bazie w Khmeim. Resort obrony potwierdził fakt ataku, lecz zdementował informację o tym, że straty rosyjskiego lotnictwa były aż tak wysokie. Przyznano natomiast, że w wyniku ostrzału zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy.

Korespondent  wojenny Roman Sapońkow opublikował 4 grudnia br. zdjęcia uszkodzonego bombowca Su-24 M, dodając, że został uszkodzony również inny sprzęt wojskowy.

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas wizyty na bazie w Khmeim 11 grudnia ub.r. ogłosił wycofanie rosyjskich sił zbrojnych z Syrii. W t kraju pozostaje personel rosyjskich baz wojskowych w Tartus i Khmeim.

Źródło: polit.ru