Łukaszenka mianował nowego prezesa Państwowego Komitetu Przemysłu Wojskowego

20-07-17 Promocja 0 comment

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka 18 lipca podpisał dekret w sprawie powołania nowego przewodniczącego Państwowego Komitetu Przemysłu Wojskowego (Goskomwojenprom), donosi służba prasowa szefa państwa.

Na stanowisko mianowano urodzonego w Rosji generała-majora Olega Dwigalewa. Jednocześnie dekretem prezydenta Dwigalew został  zwolniony ze stanowiska dowódcy Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Sił Zbrojnych Białorusi.

Dwigalewa powołano w miejsce zdymisjowanego w czerwcu Siergieja Gurulewa. Służba prasowa białoruskiego prezydenta przypomina, że Gurulew odszedł za porozumieniem stron.

Oleg Dwigalew urodził się 21 maja 1965 roku na wyspie Witte w rejonie rosyjskiego Murmańska – tj. największego miasta wojskowego na północy Rosji. W 1987 roku ukończył studia na Wyższej Szkole Inżynieryjnej w Mińsku.

W 2001 roku ukończył studia na Akademii Wojskowej Republiki Białoruś, zaś w 2008 roku – Wydział Sztabu Generalnego Akademii Wojskowej. Następnie  został  mianowany najpierw szefem  sztabu Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej, a w 2013 dowódcą Sił Powietrznych i Obrony Powietrznej Białorusi.

Źródło: Nasza Niwa, Biełta, BiełaPAN, Biełorusskij Partizan