Okrągły stół II – CEE on the New Silk Road

02-06-17 Promocja 0 comment

Warsaw East European Conference z dumą ogłasza tematykę i skład drugiego Okrągłego Stołu.

CEE on the New Silk Road

współorganizowane z Ośrodkiem Spraw Azjatyckich

 

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych nie tylko Europą Wschodnią, ale też tematyką azjatycką.

 

 

WANG Yizhou, Profesor Polityki Międzynarodowej i Chińskich Spraw Zagranicznych oraz Dziekan Stowarzyszony w Szkole Studiów Międzynarodowych (SIS) na Uniwersytecie w Pekinie. Był zastępcą dyrektora Instytutu Światowej Ekonomii i Polityki (IWEP), chińskiej Akademii Nauk Społecznych (CASS) na Uniwersytecie w Pekinie i były redaktor naczelny magazynu Ekonomia i Polityka Światowa.

 

Jego zainteresowania badawcze skupiają się na wpływie Chin na politykę globalną, zachodnich i chińskich teoriach relacji międzynarodowych, międzynarodowych trendach dotyczących instytucji i prawa.

Bartosz Kowalski, adiunkt w Ośrodku Spraw Azjatyckich; absolwent Doktoranckich Studiów Nauk Humanistycznych UŁ (doktor nauk politycznych, 2015), specjalizuje się w rozwoju społecznym i politycznym Chin Zachodnich; uczestnik  licznych warsztatów badawczych w tym organizowanych przez University of Oslo (2009) oraz Uniwersytet Nankiński (2010); studia języka chińskiego w ramach stypendium rządowego na Uniwersytecie Szantuńskim w Jinanie (2005-2006)  oraz Shifan Daxue w Kunmingu (2009-2010); wykonawca w grancie badawczym Narodowego Centrum Nauki „Idee i tożsamość w chińskiej polityce zagranicznej”; członek zespołu realizującego projekt szkoleń dla samorządów i instytucji otoczenia biznesu współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych „Dyplomacja samorządowa narzędziem promocji Polski w Chinach; współautor ,,Przewodnika po współpracy z chińskimi władzami lokalnymi”.

Bogdan Góralczyk, politolog, sinolog, dyplomata, publicysta. Profesor w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na wielu uniwersytetach, w tym wielu na terenie Chin i Indii. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli Chin. Zajmuje się także globalizacją, transformacją pokomunistyczną i problematyką węgierską. Od 2012 zaangażowany w wieloletni projekt nt. badań sinologicznych, prowadzony przez National Taiwan University, od 2015 także Chińską Akademię Nauk Społecznych w Pekinie. W latach 2010-2012 redaktor naczelny rocznika naukowego „Azja-Pacyfik”, a od 2016 „Yearbook of Polish European Studies”.

Richard Q. Turcsányi, zastępca dyrektora Instytutu Studiów Azjatyckich w Bratysławie, redaktor naczelny Global Politics Journal w Brnie, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Turcsányi prowadzi kursy na temat aktualnej Azji Wschodniej, chińskiej polityki zagranicznej i teorii stosunków międzynarodowych. W przeszłości prowadził badania naukowe w National Chengchi University w Taipei, na Europejskim Instytucie Studiów Azjatyckich w Brukseli, Uniwersytecie Pekińskim i Uniwersytecie LPU w Indian Punjan.