Oświadczenie w związku z doniesieniami medialnymi dot. udziału dwóch studentów „Studiów Wschodnich” w marszu organizacji nacjonalistycznych 1 maja 2018 r. w Warszawie.

19-05-18 Promocja 0 comment

Oświadczenie w związku z doniesieniami medialnymi dot.udziału dwóch studentów „Studiów Wschodnich” w marszu organizacji nacjonalistycznych 1 maja 2018 r. w Warszawie

Misją „Studiów Wschodnich” UW od momentu ich otwarcia w 1998 roku jest kształcenie kadr młodych specjalistów ‘’w sprawach wschodnich’’ – w zakresie problematyki Europy Wschodniej, Europy Środkowej, Bałkanów, Azji Środkowej, Rosji i Kaukazu. Bardzo międzynarodowe jest grono naszych studentów, połowę słuchaczy naszych studiów magisterskich stanowią stypendyści z krajów tego obszaru. Międzynarodowe jest także środowisko naszych wykładowców.

Przez cały okres istnienia i działalności Studia Wschodnie i Studium Europy Wschodniej UW promują idee szerokiej współpracy państw i narodów regionu i ich rozwoju w poszanowaniu wzajemnym, w poszanowaniu demokracji i praw człowieka.

Nasi wykładowcy i studenci reprezentują różne poglądy. Wolność intelektualna i wolność idei to rzecz naturalna dla uniwersytetu. Stanowczo jednak odcinamy się od poglądów, które mają na celu dyskryminację oraz nawoływanie do nienawiści i przemocy. Nie akceptujemy takich ideologii w żadnej formie i nie tolerujemy tego typu postaw wśród naszych studentów.

Jan Malicki

w imieniu Studium Europy Wschodniej UW