SEW na Forum Ekonomicznym w Krynicy

07-09-18 Promocja 0 comment

W dniach 4-6 września w Krynicy-Zdrój odbyło się 28. Forum Ekonomiczne. Podczas 3 dni międzynarodowe grono wybitnych specjalistów – m.in. ekonomistów, naukowców, przedsiębiorców, polityków – omawiało najważniejsze tematy związane z gospodarką krajową i międzynarodową. Tradycyjnie już podczas Forum wręczona została nagroda Człowieka Roku, która w tym roku trafiła do premiera Litwy, pana Sauliusa Skvernelisa.

Jak co roku, Studium Europy Wschodniej bardzo aktywnie uczestniczyło w wydarzeniach odbywających się podczas Forum. Dyrektor Jan Malicki wziął udział w Panelu „Polska-Ukraina. Nowe wymiary sąsiedztwa i partnerstwa”, podczas którego wraz z Bogumiłą Berdychowską, Sławomirem Dębskim, Olediem Dubiszem, Ihorem Cependą, Pawłem Kowalem i Witalijem Portnikowem starał się wskazać, jak powinna wyglądać konstrukcja dzisiejszych relacji polsko-ukraińskich. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła także prezentacja projektu Collegium Carpathicum. Powstały z inicjatywy Studium Europy Wschodniej projekt międzynarodowej współpracy uniwersytetów swą inaugurację miał rok temu, podczas 27. Forum Ekonomicznego. W rok po oficjalnej prezentacji, rektorzy uczelni biorących udział w Collegium Carpathicum zaprezentowali słuchaczom pierwsze efekty współpracy oraz plany na przyszłość. Moderatorem panelu był dyrektor Jan Malicki.

W Pijalni – budynku, w którym odbywały się najważniejsze wydarzenia Forum – znajdowało się stoisko Studium Europy Wschodniej. Goście Forum poznać mogli ofertę dydaktyczną, w tym unikalne w skali kraju Podyplomowe Studia Wschodnie, dowiedzieć się o licznych konferencjach, programach stypendialnych i międzynarodowych nagrodach przyznawanych przez SEW. Obecni na stoisku byli redaktorzy reprezentujący najważniejsze czasopisma dostępne w ofercie wydawniczej SEW: Aleksadnra Gryźlak z „Nowego Prometeusza”, Anton Saifullayeu i Iurii Tkachuk z „Obozu” oraz Marcin Wakar z „Przeglądu Wschodniego”. Niezmiernie cieszył fakt, że publikacje SEW budziły bardzo żywe zainteresowanie uczestników Forum.