Ukrainiec, któremu Polska zakazała wjazdu do strefy Schengen, bez przeszkód przybył do Niemiec

05-12-17 admin 0 comment

Sekretarz ukraińskiej państwowej komisji do spraw upamiętnień ofiar wojen i represji, Swiatosław Szeremeta, którego Polska 18 listopada cofnęła z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce, jednocześnie zakazując mu wjazdu do Polski i krajów strefy Schengen, 4 grudnia bez przeszkód przyleciał do Niemiec.

Po tym, jak Polska anulowała mu wizę Schengen, Szeremeta otrzymał wizę niemiecką i przybył do Berlina. O tym urzędnik odpowiedzialny, m.in. za ekshumację grobów na Ukrainie, poinformował 4 grudnia na swoim profilu na Facebooku.

„Pomimo działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski, które zakazało mi wjazdu do strefy Schengen, Ambasada Niemiec przyznała mi wizę ważną na terytorium Niemiec” – powiedział Szeremeta, dodał, że „pozdrawia ministra Waszczykowskiego”.

Dodajmy, że strona polska zarzuca Światosławowi  Szeremetowowi zablokowanie  ekshumacji polskich pochówków  na terytorium Ukrainy oraz publiczne występowanie z osobami ubranymi w mundury SS-Galizien.  Urzędnik trafił na tzw. „czarną listę” osób o poglądach antypolskich, którym Warszawa zakazała wjazdu na terytorium Polski.

Źródło: Ukraińska Prawda

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium