Warsaw East European Conference – drugi dzień konferencji

29-06-18 Promocja 0 comment

Drugi dzień konferencji podzielony był na dwie części. Pierwsza to cykl sześciu paneli dyskusyjnych poświęconych kolejno: elitom, krajom Kaukazu, relacjom Polski ze Wschodem, demokracji w krajach post-sowieckich, przemianom społeczno-infrastrukturalnym oraz społeczeństwu obywatelskiemu na Białorusi. Podczas sesji porannej wysłuchaliśmy także doskonałego wykładu prof. Zbigniewa Kruszewskiego z University of Texas, zatytułowanego „Open borders, closed borders”. Podczas drugiej części odbyły się dwa niezwykle ważne wydarzenia specjalne. Pierwsze z nich to drugi Okrągły Stół, zorganizowany przy współpracy George C. Marshall Center i Center for European Policy Analysis. W dyskusji, zatytułowanej „NATO’S BRUSSELS SUMMIT: U.S., GERMAN, AND RUSSIAN PERSPECTIVES” udział wzięli Ray Wojcik, Ralf Roloff, Matthew Rhodes i Igor Zevelev. Po Okrągłym Stole nastąpiło drugie wydarzenie specjalne, czyli spotkanie absolwentów Marshall Center Poland (Marshall Center Poland Alumni Outreach Networking Event).