Władze kontrolują lojalność wykładowców i studentów wyższych uczelni?

25-10-16 Promocja 0 comment

1289_russia-800x532Na rosyjskich uczelniach sprawdzany jest „potencjał protestacyjny” kadry wykładowczej oraz studentów. Notatki o każdym z obiektów kontroli są kierowane do organów władzy państwowej, podała gazeta «Ъ», którą wydaje wydawnictwo „Kommiersant”.

Z raportów rzekomo wynika, że szczególnie na uczelniach moskiewskich szerzona jest „antypaństwowa” propaganda.

W ub. weekend w Moskwie odbył się zjazd prorektorów ds. wychowania rosyjskich uczelni wyższych, który zgromadził przedstawicieli 642 uczelni. W wielu wystąpieniach podkreślano rolę pracy ideologicznej wśród studentów.

Z inicjatywy Rosyjskiego Uniwersytetu Przyjaźni Narodów opracowano program wykładów „Scenariusze Przyszłości Rosji”, które mają „przeciwdziałać destrukcyjnym siłom politycznym”.

Kreml zapewnia, że władza nie dawała żadnego polecenia w sprawie prowadzenia pracy ideologicznej wśród studentów i wykładowców rosyjskich uczelni wyższych.

Źródło: news.mail.ru