31-05-17 Promocja 0 comment

W dn. 26 maja na Państwowym Uniwersytecie w Sumach odbyło się

XVIII posiedzenie Konsorcjum Uniwersytetów Ukraińskich i Uniwersytetu Warszawskiego.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele 11 ukraińskich, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ambasady RP.

1

Podczas posiedzenia omówiono program „Studiów Wschodnich” na Ukrainie (Uniwersytet Warszawski), zaprezentowano szereg programów stypendialnych 2017/2018, Warsaw East European Conference oraz odbyła się prezentacja tomu „Polskie studia” (Польскі Студії).

2

3

4

Zostały także omówione szczegóły organizacyjne 4. Szkoły Letniej w Ostrogu dla studentów – uczestników programu „Studiów Wschodnich na Ukrainie” (temat szkoły „Bezpieczeństwo europejskie: Europa Wschodnia i Ukraina na wyzwania związane z zagrożeniami hybrydowymi”). Został omówiony także udział uniwersytetów Konsorcjum w trzecim otwartym programem konkurencji międzynarodowych agencji badawczych.

5

W ramach posiedzenia odbył się także  wykład dyr. Jana Malickiego, współprzewodniczącym Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa pt. Strategiczne potrzeby stosunków polsko- ukraińskich : wczoraj- dzis- jutro

W ramach Posiedzenia odbyły się także wyjazdy do m. Konotop (bitwa pod Konotopem, 8 lipca 1659 roku) oraz do m. Hadziacz (Unia hadziacka,16 września 1658 roku).