20 mln USD na walkę z koronawirusem w Uzbekistanie od Aliszera Usmanowa

02-04-20 Promocja 0 comment

Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow, który w związku z pandemią COVID-19 postanowił odizolować się w swoim mieście rodzinnym czyli Taszkiencie, ofiarował 20 milionów dolarów na walkę z koronawirusem w Uzbekistanie.

Pieniądze przekazane Fundacji „Miłosierdzie i Zdrowie”, mają być przeznaczone na wyposażenie szpitala chorób zakaźnych w obwodzie taszkenckim w nowy sprzęt medyczny. Powstający szpital  dla osób zakażonych koronawirusem będzie przeznaczony dla 10 tysięcy pacjentów. Otwarcie placówki jest planowane na trzecią dekadę kwietnia.

Aliszer Usmanow zdecydował się na samoizolację w swoim kraju ojczystym ponieważ należy do grupy ryzyka. Oligarcha powiedział, że pandemia koronawirusa wpływa na biznes i całą światową gospodarkę, a przedsiębiorcy prócz swoich aktywów mają również zobowiązania.  

Aliszer Usmanow jest założycielem i głównym udziałowcem USM Holdings. Według rosyjskiegoForbesa majątek Usmanowa wynosi 12,5 miliarda dolarów. Zajmuje on dziesiąte miejsce w rankingu najbogatszych biznesmenów Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia w Uzbekistanie wykryto 172 przypadki zarażenia koronawirusem. 8 osób wyzdrowiało i dwie zmarły.

Źródło: Fregana News

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium