4000 zakażonych koronawirusem w Rosji

03-04-20 Promocja 0 comment

Zablokowano rezolucję ONZ ws. zniesienia sankcji wobec Rosji

03.04.2020

Powstała przy współpracy 28 krajów członkowskich ONZ rezolucja ws. zniesienia antyrosyjskich sankcji w związku z panującą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 została zablokowana przez Ukrainę, Gruzję. Wielką Brytanię, USA i państwa Unii Europejskiej.

Dokument przewidywał, m.in., rezygnację z wojen handlowych i wprowadzania jednostronnych sankcji z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz okazanie pomocy finansowej krajom najbardziej poszkodowanym w wyniku pandemii.

Przedstawicielstwo Rosji w ONZ oświadczyło, że chciałoby zapoznać się z argumentami, które zadecydowały o zablokowaniu tej rezolucji.

Sankcje wprowadzone wobec Rosji w odwecie za aneksję Krymu obowiązują od 6 lat. Wg ekspertów, z powodu restrykcji rosyjska gospodarka w 2019 r. straciła około 800 mld rubli, a wzrost gospodarczy spadł o 1,2%.

Mimo to Moskwa utrzymuje, że sankcje nie tylko nie naszkodziły Rosji, ale nawet jej pomogły.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium

Liczba zakażonych koronawirusem w Rosji przekroczyła 4 tys.

03.04.2020

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Rosji, wg stanu na 03 kwietnia br., wynosi 4149. Odnotowano 34 zgony. W ciągu ostatniej doby wykryto 601 nowych przypadków. Wyleczono około 300 osób.

W ramach walki z epidemią prezydent Władimir Putin ogłosił cały miesiąc kwiecień wolnym od obowiązku pracy. Przy tym pracownicy maja otrzymać pełne wynagrodzenie.

W specjalnie wygłoszonym orędziu przywódca państwa zaznaczył, że ani na świecie, ani w Rosji szczyt zachorowań na COVID-19 nie został jeszcze osiągnięty. Największe obawy władz wzbudza sytuacja w Moskwie.

Prezydent zezwolił lokalnym władzom samodzielne szacowanie poziomu wprowadzanych restrykcji. Władze Czeczenii zdecydowały się na wprowadzenie godziny policyjnej, obowiązującej do 20.00 do 08.00. Od 5 kwietnia zamknięte są granice republiki.

W Moskwie wprowadzono obowiązek izolacji. Mieszkańcy mogą wyjść na ulice wyłącznie w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Za naruszenie grozi mandat w wysokości 4 tys. rubli. W przypadku recydywy będzie on wyższy.

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła 1 milion. W wyniku powikłań wywołanych chorobą COVID -19 zmarło ponad 51 tys. osób.

Źródło: lenta.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium