Abchaski uniwersytet przyjął na studia wszystkich chętnych

30-07-20 Promocja 0 comment

Uniwersytet Państwowy w nieuznawanej Republice Abchazji przyjął na studia wszystkich 668 kandydatów, którzy złożyli wnioski, niezależnie od liczby zdobytych przez nich punktów.

Oficjalnie ogłoszono, że nietypowa decyzja spowodowana była trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Nieoficjalnie zastępca rektora Wiktor Malandzia przyznał jednak, że prawdziwą przyczyną jest bardzo niski poziom wiedzy większości kandydatów na studia.

Szkoły w Abchazji zostały całkowicie zamknięte w marcu br.i nie udało im się przejść na zdalny system nauczania. W związku z tym uniwersytet postanowił dać szansę każdemu, kto chce studiować . Ostateczna decyzja dotycząca tego, kto pozostanie studentem, zostanie podjęta po pierwszej sesji egzaminacyjnej.

Od 21 lipca w Abchazji obserwowany jest wzrost liczby zachorowań na COVID-19 (po tym, jak dzień wcześniej ogłoszono, że w republice nie ma już przypadków infekcji). W ciągu kilku dni odnotowano 17 nowych przypadków, a jeden z pacjentów zmarł. Od początku pandemii w Abchazji zachorowało 57 osób.

Źródło: jam-news.net

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium