Białoruś chce wprowadzić kary za znieważanie nauczycieli. Za wzorzec wzięto Kazachstan

25-02-20 Promocja 0 comment

Podczas wizyty w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Wołkowysku w ubiegłym tygodniu zastępca szefa administracji prezydenta Białorusi Wolha Czupris zapowiedziała, że rozważane jest wprowadzenie kar za znieważanie pedagogów.

Jako przykład, podała doświadczenia z Kazachstanu, gdzie uczniowie są pociągani do odpowiedzialności administracyjnej za działania znieważające nauczycieli.

Czupris podkreśliła potrzebę „wzmocnienia ochrony prawnej nauczycieli w przypadkach niewłaściwego postępowania uczniów” — dlatego chce wniesienia do kodeksu postępowania administracyjnego odpowiedniego artykułu .

„Ostatnio maiło miejsce dużo negatywych wydarzeń, uczniowie starają się wywierać presję na nauczycieli — powiedziała, dodając, że społeczeństwo musi stać po stronie pedagogów”.

Źródło: Nasza Niwa, Biełta, BiełaPAN, Salidarnaść, Biełaruski Partyzan

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium