Debata „Wybory prezydenckie w Ukrainie 2019: Wpływ Kremla vs narodziny europejskiej demokracji”

29-03-19 Promocja 0 comment

29 marca 2019 w Sali Brudzińskiego Pałacu Kazimierzowskiego odbyła się debata

Podczas debaty omówiono warunki polityczne i cywilizacyjne oraz kwestię bezpieczeństwa wyborów prezydenckich w Ukrainie w 2019 r. Wskazano tendencje, zarysowano możliwe konsekwencje wyników, dokonano socjologicznej analizach mechanizmów, jakie pojawiły się w obecnym, niezwykle trudnych dla Ukrainy czasach.

W debacie udział wzięli:
Sergii Vysotskyi – deputowany Rady Najwyższej Ukrainy; zastępca Przewodniczącego Komisji wolności słowa oraz polityki informacyjnej;
Oleh Levchenko – dyrektor Centrum Rozwoju Samorządu Lokalnego w obwodzie Winnickim, Ukraina;
Jan Malicki – dyrektor Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski
Iryna Shvets – Przedstawiciel Obywatelskiej Sieci OPORA;
Serhii Shvidyuk – politolog, doktor nauk politycznych, Uniwersytet Narodowy im. Jurija Fedkovycza w Czerniowcach, Ukraina;
Yevhen Mahda – politolog, dziennikarz, dyrektor wykonawczy Centrum Polityki Światowej w Kijowie, Ukraina.

Podczas debaty zaprezentowano także specjalnie przygotowane na tą okazję wystąpienie Michała Boni – posła do Parlamentu Europejskiego.