16. Międzynarodowa Konferencja Kartwelologiczna im. św. Grzegorza Peradze

Polsko-Gruzińską Komisją Historyków

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

XVI Międzynarodową Konferencję Kartwelologiczną im. św. Grzegorza Peradze

Polscy kartwelolodzy Uniwersytetu Warszewskiego dedykują konferencję Polsce i Gruzji w setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz Tbiliskiemu Uniwersytetowi Państwowemu im. Iwane Dżawachiszwilego w setną rocznicę jego założenia.

Akt Niepodległości Gruzji (tłumaczenie D. Kolbaia)

W uroczystości udział wezmą władze Uniwersytetu Warszawskiego, ministrowie, ambasadorzy i wielu znamienitych gości.

Przedstawiciele społeczności emigrantów gruzińskich na Wawelu, 1935 r Zdjęcie z albumu Giorgi Mamaladze

Konferencja uzyskała Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości..

Konferencji towarzyszyć będzie liturgia święta w kaplicy św. Grzegorza Peradze, ceremonia złożenia wieńców na grobach Gruzińskiej Emigracji oraz prezentacja wystawy “Gruzińscy Oficerowie Kontraktowi w Wojsku Polskim” autorstwa dr Davida Kolbai.

Grudzień 6 @ 17:00
Grudzień 8 @ 19:00