Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

2021 – Rok Pamięci Batorego

25 lutego @ 08:00 - 26 marca @ 16:00

“Ja panuję nad ludem, a Bóg nad sumieniami”

W 2021 roku minie 450 lat od czasu wybrania w 1571 roku przez Zgromadzenie Narodowe w Gyulafehérvár (dziś rum. Alba Iulia) urodzonego w Szilágysomlyó (dziś rum. Șimleu Silvaniei) Stefana Batorego na księcia Siedmiogrodu.

Stowarzyszenie Zachowania Tradycji Batory–Bem, w porozumieniu z Fundacją im. Stefana Batorego w Szilágysomlyó przy wsparciu Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka ogłasza rok 2021 Rokiem Pamięci Batorego.

Celem obchodów tego roku jest pielęgnowanie dziedzictwa Stefana Batorego i upowszechnianie go w jak najszerszym kręgu.

Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować jednego głównego wydarzenia inauguracyjnego. Zamiast tego zorganizowanych zostanie kilka lokalnych wydarzeń oraz konferencja online zaplanowana na koniec lutego 2021.

W ramach uczczenia pamięci o Stefanie Batorym inicjatorzy zapraszają organizacje i instytucje oraz badaczy, naukowców i wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z życiem i dokonaniami króla do przyłączenia się do obchodów Roku Pamięci. Wszelkie pytania związane z obchodami prosimy kierować bezpośrednio na adres babhe440@gmail.com

Szczegółowe informacje na temat planowanej konferencji poświęconej Stefanowi Batoremu opublikowane zostaną wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku.

Szczegóły

Start:
25 lutego @ 08:00
Koniec:
26 marca @ 16:00
Wydarzenie kategoria: