30 tomów na 30-lecie Studium Europy Wschodniej

11 października @ 08:00 - 30 listopada @ 17:00

Wydanie 30 tomów jest – jak określili to pomysłodawcy – “wzorcowo naukowym sposobem na obchodzenie jubileuszu  jednostki dydaktyczno-naukowej”. Początkowy, skromniejszy plan obejmujący edycję tylko podręczników profesorów wizytujących, którzy wykładali dla studentów Studiów Wschodnich, rozrastał się aż po imponującą i jubileuszową trzydziestkę.

– Oto w roku, w którym wirus zablokował lub uniemożliwił większość prac na uczelniach, nam udało się przygotować 30 tomów w ogromnej większości całkowicie oryginalnych, bądź na nowo opracowanych. Tak właśnie zespół Studium Europy Wschodniej przygotował i uczcił Jubileusz swego 30-lecia: ”30 tomów na 30-lecie” – pisał dyrektor Studium, Jan Malicki, we wstępie do serii.

Studium pracuje nad ostatnimi już tomami cyklu. Z wydanymi już pozycjami można zapoznać się na naszej stronie.

11 października @ 08:00
30 listopada @ 17:00