Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

31 marca @ 08:00 - 5 kwietnia @ 23:59

Szanowni Państwo,

Panująca na całym świecie epidemia koronawirusa COVID-19 wystawiła na ciężką próbę nas wszystkich. Przyszło nam żyć i pracować w warunkach, z jakimi nie spotkaliśmy się nigdy wcześniej. Sytuacja w Polsce nie jest tak dramatyczna, jak we Włoszech, Hiszpanii, czy USA, ale nie jest też dobra. Brakuje sprzętu, testów oraz materiałów środków zabezpieczających.

Ale jak wiadomo, wszyscy możemy mieć wpływ na to, by wspomóc bohaterów naszych czasów – personel medyczny – w walce z wirusem. Osoby prywatne i instytucje solidaryzują się z lekarzami i pracownikami szpitali, przesyłając sprzęt lub środki finansowe. To piękne i społecznie odpowiedzialne działanie, które pokazuje, że w chwilach naprawdę trudnych potrafimy łączyć siły i wspólnymi siłami walczyć z przeciwnościami losu.

Powstała wśród pracowników Studium idea, aby do grona instytucji zaangażowanych w pomoc w walce z pandemią dołączyło także Studium Europy Wschodniej. Dziękuję za ideę. Ogłaszam zatem naszą zbiórkę, do której chciałbym zaprosić pracowników naukowych i wykładowców, pracowników administracyjnych i stałych profesorów wizytujących SEW. Zebrane środki przeznaczymy na zakup masek, które następnie przekażemy wybranemu szpitalowi. Wstępnie zdecydowaliśmy, aby tym szpitalem nie był jeden z tzw. ‘’szpitali jednoimiennych’’, bo takie będą już teraz zaopatrzone wystarczająco, a zresztą my naszym niewielkim przecież darem i tak nie zmienilibyśmy sytuacji. Adresatem daru Studium byłby w tej sytuacji Warszawski Szpital dla Dzieci, przy ul. Kopernika, jako ‘’nasz sąsiad’’, którego gmach większość z nas codziennie mija (a ściśle mijała, kiedyśmy chodzili do pracy).

Zbiórka jest oczywiście dobrowolna, a wpłacane kwoty zależą wyłącznie od Państwa możliwości i decyzji. Zbiórka jest wynikiem inicjatywy pracowników Studium Europy Wschodniej i ma charakter prywatny.

Koszt jednej maseczki to 6,10 zł. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na sfinansowanie zakupu masek. Od zebranej kwoty uzależniona jest oczywiście skala tego zamówienia.

Pieniądze zbieramy wyłącznie drogą przelewów internetowych kierowanych na konto:

Bank Millennium

Właściciel konta: Inga Kotańska

nr 76 1160 2202 0000 0002 1947 5710

W tytule przelewu proszę wpisać dokładnie i dosłownie: „na zakup masek ochronnych dla szpitala”.

Zbiórka trwa od chwili ogłoszenia, niedziela 29 marca  do poniedziałku 6 kwietnia, godz. 16. Wtedy zliczymy zebrane środki i dokonamy zakupu. W oddzielnym komunikacie ogłoszę dokładną kwotę, którą udało się zebrać i jaką liczbę masek zdołaliśmy zakupić.

Szczegóły

Start:
31 marca @ 08:00
Koniec:
5 kwietnia @ 23:59
Wydarzenie kategoria: