Akademia ku czci prof. Andrzeja Woźniaka

Październik 29 @ 17:00 - 20:00

Seminarium Kaukaskie – Studium Europy Wschodniej
Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Archeologii i Etnologii
Polskiej Akademii Nauk, przy współpracy z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW

mają zaszczyt zaprosić na wieczór wspomnień poświęconych

Profesorowi Andrzejowi Woźniakowi (1939-2018) – badaczowi Mazowsza, Gruzji i kultury miasta.

Prof. Andrzej Woźniak (1939-2018), naukowiec, wieloletni pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Był autorem prac naukowych o rozległej tematyce: od kultury mazowieckiej wsi pańszczyźnianej i kultury robotniczej Żyrardowa po Polaków w Gruzji i Gruzinów w Polsce. Ostatnia jego książka o Arturze Leiście – uczonym z pogranicza trzech kultur: niemieckiej, polskiej i gruzińskiej; „Dobry Europejczyk w Tyflisie” jest jego testamentem twórczym. Wydana własnym nakładem daje przykład niestrudzonego badania wielu rodzajów źródeł w poszukiwaniu prawdy o człowieku, który go zafascynował, a który tak bardzo przypominał go charakterem.

Spotkanie odbędzie się 29 października w Sali Balowej Pałacu Potockich UW (ul. Krakowskie Przedmieście 32) w godzinach 17:00 – 20:00.
Podczas spotkania odbędzie się dyskusja oraz zaprezentowane zostaną publikacje naukowe prof. Andrzeja Woźniaka.

PROGRAM WYDARZENIA

Październik 29