• To wydarzenie minęło.

Collegium Carpathicum – stypendium im. Wacława Felczaka

5 lutego @ 08:00 - 11 lutego @ 17:00

Collegium Carpathicum – Stypendium im. W. Felczaka jest nowatorskim programem wymiany akademickiej skierowanym do studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendium obejmuje pobyt na Katolickim Uniwersytecie Pétera Pázmánya (Budapeszt) przez semestr zimowy roku akademickiego 2020/21. Stypendyści uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez Wydział Historyczny oraz Wydział Humanistyczno-Społeczny.

Studenci otrzymają możliwość nauki podstaw języka węgierskiego, zapoznania się z dorobkiem naukowym i kulturalnym Węgier.

Stypendium im. W. Felczaka pozwala na zaliczenie semestru na macierzystej uczelni, na zasadach identycznych jak w ramach programu Erasmus.

W ramach stypendium uczestnicy otrzymują dofinansowanie pobytu, wyżywienia oraz zakupu pomocy naukowych w wysokości 14 000 zł.

O udział w programie stypendialnym ubiegać się mogą studenci II i III roku studiów licencjackich (1. stopnia) oraz II roku studiów magisterskich (2. stopnia).

Formularz dla kandydata należy wypełnić i wysłać w nieprzekraczalnym terminie 10 lutego 2020, do godziny 23:59.

Wyboru kandydatów zakwalifikowanych do udziału w stypendium dokona komisja złożona z pracowników Studium Europy Wschodniej i Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. W. Felczaka.

5 lutego @ 08:00
11 lutego @ 17:00