Konferencja dla licealistów “Europa – wspólne wartości”

Kwiecień 24 @ 17:00 - 19:00

Studium Europy Wschodniej ma przyjemność zaprosić na konferencję dla licealistów

“Europa – wspólne wartości”

(25 kwietnia 2019, 17:00, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich)

Zobacz jak będą wyglądały Twoje studia!

Jesteśmy licealistami. Chcemy brać udział w debacie na kluczowe tematy. Dla Was, licealistów, wyciągnęliśmy ekspertów z sal wykładowych i studiów telewizyjnych. Zgodzili się usiąść i porozmawiać. Są do Twojej i mojej dyspozycji.

Konferencja zaczyna się w czwartek 25.04 o 17:00. Potrwa dwie godziny. Przyjdźcie chwilę wcześniej – będą na Was czekały kawa i ciastka 😉

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i przyjdź! Link do formularza: https://forms.gle/NAb7ZW4Bwh9QTFJV9

Krótki wykład wprowadzający wygłosi prof. Michał Masłowski. Wieloletni wykładowca Sorbony – najbardziej znanego paryskiego uniwersytetu, obecnie wykładowca UW. Będzie mówił o „Mitach i symbolach współczesnej Europy”

Po Wykładzie rozpocznie się panel dyskusyjny. Będziemy rozmawiać o tym, czy wspólny system wartości jest czymś co łączy dziś Europę i o tym, jakie wartości mogłyby się składać na ten system. W panelu wezmą udział: prof. Paweł Kowal z Kolegium Europejskiego w Natolinie, dr Łukasz Zamęcki z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dr Monika Domańska z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz dr Rigels Halili z Studium Europy Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim.

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do dyspozycji:
Piotr Nita, Mateusz Borządek, Max Kulesza, Karol Pikala, Tomasz Dzwonkowski, Franek Siwko, Mikolaj Zieliński i Kajetan Szymaszczyk

/tekst Kajetan Szymaszczyk/

Kwiecień 24