Kraj Jakutów w dorobku polskich odkrywców – nabór zgłoszeń

11 czerwca @ 08:00 - 12 września @ 23:59

Studium Europy Wschodniej UW wspólnie z Oddziałem Polskim „THE EXPLORERS CLUB” oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego pragnie zaprosić na ostatnią z cyklu Międzynarodową Konferencję pt.

„Kraj Jakutów w dorobku polskich odkrywców”

Tegoroczny temat konferencji umieszczamy w szerszym kontekście zagadnień o dorobku polskich odkrywców Syberii. Nie wykluczamy poruszenia również innych kwestii, ale to właśnie na tematy szeroko związane z Jakucją, a także polskimi badaczami tego regionu chcielibyśmy położyć szczególny nacisk.

Konferencja będzie elementem wieńczącym szereg wydarzeń zaplanowanych w ramach Grantu Doskonała Nauka przyznanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na projekt „Niepodległość wyryta w DNA. Wacław Sieroszewski – polski przyjaciel na krańcu świata” nr DNK/SP/481115/2020.

Konferencja planowana jest w dn. 14-16 października 2021 r. w trybie hybrydowym – przy udziale osób na sali zarówno w Jakucku, jak i w Warszawie oraz on-line.

Języki robocze konferencji: angielski, polski, rosyjski.

Termin nadsyłania zgłoszeń: Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o rejestrację, m.in. przesłanie wiadomości e-mail na adres: programy.studium@uw.edu.pl do dnia 12 września 2021 r.:

•  tytułu wystąpienia wraz z ok. 1-stronicowym abstraktem,
  •  krótkiego biogramu autora referatu wraz z afiliacją (pełna nazwa reprezentowanej organizacji i stanowiska) oraz danych kontaktowych

Opłata konferencyjna: od uczestników nie pobieramy żadnych opłat konferencyjnych. Dla osób, którzy będą chciały przyjechać do Warszawy na konferencję oferujemy możliwość dokonania rezerwacji w hotelu UW „Hera” (pokój po preferencyjnych cenach – 140 zł., dla gości jednostek UW).

Wybrane referaty z konferencji mogą zostać opublikowane w wydawanym przez Studium Europy Wschodniej UW czasopiśmie „Przegląd Wschodni”.

Szczegółowe informacje:

Po polsku – PDF