Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

“Krótka historia UPA” – prezentacja książki Kazimierza Wóycickiego /ZMIANA TERMINU!/

Marzec 16 @ 16:00 - 17:00

Zapraszamy na prezentację najnowszej książki dr. Kazimierza Wóycickiego, zatytułowanej Krótka historia UPA dla Polaków. Czy historycy nas pogodzą? Prezentacja odbędzie się 16 marca 2020 o godzinie 16:00 w Sali Balowej Pałacu Potockich (ul. Krakowskie Przedmieście 32).

Najnowsza książka wybitnego publicysty i historyka w zwięzłej i popularnej formie przedstawia skomplikowane relacje polsko-ukraińskie i ukraińsko-polskie. Jej wielką zaletą jest podjęte staranie zrozumienia ukraińskich racji (wcale niejednoznacznych wśród samych Ukraińców) oraz szacunek dla ukraińskiego spojrzenia na własne dzieje. Autor, który zafascynowany jest Ukrainą, stara się wyważyć i pojąć racje obu stron. Książka Kazimierz Wóycickiego ułatwia znalezienie drogi do wzajemnej akceptacji i szacunku /informacje wydawcy/.

Dr Wóycicki jest wybitnym historykiem dziennikarzem i publicystą. Był redaktorem czasopism “Więź” i “Głos”, redaktorem naczelnym “Życia Warszawy” i działu krajowego “Wiadomości” TVP, dyrektorem Instytutu Polskiego w Düsseldorfie. Dr Wóycicki jest autorem licznych prac historycznych, m.in. z zakresu stosunków polsko-niemieckich oraz wykładowcą Uniwersytetów Warszawskiego i Szczecińskiego. Za swoją działalność odznaczony został m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Zasługi na wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec.

Szczegóły

Data:
Marzec 16
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie Category: