Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nabór referatów – XVI Konferencja prometejska “Wojna polsko-bolszewicka 1920 r. a wolność państw i narodów regionu”

26 października 2020 - 27 października 2020

UWAGA. PRZEDŁUŻAMY NABÓR ZGŁOSZEŃ

Studium Europy Wschodniej UW, wspólnie z czasopismem „Nowy Prometeusz”, pragnie zaprosić na XVI-tą, doroczną konferencję prometejską, której hasłem w 2020 roku będzie:

Wojna polsko-bolszewicka 1920 r. a wolność państw i narodów regionu

Tegoroczny temat konferencji umieszczamy naturalnie na szerokim tle zagadnień prometejskich. Nie wykluczamy poruszenia również innych tematów, ale to właśnie na tematy szeroko związane z wojną polsko-bolszewicką 1920 r., a także ogłoszenie niepodległości państw i narodów regionu chcielibyśmy położyć główny nacisk.

Konferencja planowana jest w dn. 26-27 października 2020 r. w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim. Gdyby sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na odbycie konferencji „stacjonarnej”, wtedy przeprowadzimy ją w całości, bądź w części w trybie on-line na platformie Google Meet.

Języki robocze konferencji: polski, angielski, ukraiński, rosyjski

Termin nadsyłania zgłoszeń (tytuł wystąpienia, ok. 1-stronicowy abstrakt, krótki biogram autora referatu) – 20 września 2020 r., na adres: programy.studium@uw.edu.pl).

Od uczestników nie pobieramy żadnych opłat konferencyjnych. Dla przyjeżdżających do Warszawy na konferencję oferujemy możliwość dokonania rezerwacji w hotelu UW „Hera” (pokój w preferencyjnej cenie – 140 zł., dla gości jednostek UW), bądź w hotelu „Gromada” (cena preferencyjna dla SEW 270 zł).

Wybrane referaty z konferencji mogą zostać opublikowane w wydawanych przez Studium Europy Wschodniej UW czasopismach: „Nowy Prometeusz” lub „Przegląd Wschodni”.re

Szczegóły

Start:
26 października 2020
Koniec:
27 października 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi: