• To wydarzenie minęło.

Nabór zgłoszeń do Programu Stypendialnego im Konstantego Kalinowskiego

8 marca @ 08:30 - 5 maja @ 23:59

Studium Europy Wschodniej ogłasza nabór do XV edycji programu stypendialnego im Konstantego Kalinowskiego dla kandydatów z Białorusi na rok akademicki 2020/2021.

Podstawą utworzenia Programu jest List intencyjny podpisany w dniu 30 marca 2006 r. na Uniwersytecie Warszawskim przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza oraz Aleksandra Milinkiewicza – kandydata na prezydenta Białorusi, a także przedstawicieli Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP), w obecności kilkuset studentów, pracowników naukowych i gości.

Program Stypendialny nosi imię Konstantego Kalinowskiego (ur. w 1838 r.), powstańca styczniowego, pełnomocnika rządu powstańczego na Wielkie Księstwo Litewskie, straconego w Wilnie (w 1864 r.), zasłużonego dla Polaków, Litwinów i Białorusinów, którego pamięć cieszy się szczególnym szacunkiem współczesnych Białorusinów.W ciągu trzynastu lat działalności Programu, w latach 2006-2019, przyjęto na studia 1009 stypendystów, którzy podjęli naukę na 79 uczelniach w całym kraju.

Termin składania aplikacji upływa 15 maja 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz wymagania dla kandydatów znajdą Państwo w FOLDERZE INFORMACYJNYM

8 marca @ 08:30
5 maja @ 23:59