Pro Georgia vol. 29 już dostępna!

Sierpień 12 @ 08:00 - Wrzesień 12 @ 17:00

Najnowszy numer czasopisma „Pro Georgia. Journal of Kartvelological Studies” jest już dostępny.

W publikacji znalazły się następujące artykuły:

1. Vakhtang Licheli, Giorgi Gagoshidze, Merab Kasadze, Georgian Churches in Larnaka District (Alaminos/Sophtades area, Cyprus)

2. Jacek Hamburg, Monika Badura, Rafał Bieńkowski, Agnieszka Kaliszewska, Grzegorz Skrzyński, with contribution of Roland Isakadze, Preliminary Results of Archaeological and Archaeobotanical Investigation of the Defensive Moat Found in Kutaisi (Western Georgia)

3. Radosław Karasiewicz-Szczypiorski, Shota Mamuladze, Early Fortifications at the Apsaros Fort (Gonio, Georgia). New Discoveries

4. Marika Mshvildadze, Glyptic Monuments (Artefacts) with Christian Symbolism from Georgian Black Sea Coast (I-IV cc.)

5. Maia Pataridze, Aristarchus, the Ruler of Colchis (Numismatic Research)

6. Giorgi Sosiashvili, The Petritsoni Monastery Lands in Liakhvi Gorge

7. Maia Nachkebia, Theme of the Original Sin in Georgian Baroque Literature

8. Besik Khurtsilava, On the History of Creating the First Basilica in the Place of the Cross Monastery in Jerusalem

9. Wojciech Materski, Uwięzienie szefa Misji Specjalnej RP do republik Kaukazu Południowego Tytusa Filipowicza (w świetle szczątkowej dokumentacji)

10. Paweł Olszewski, W przededniu niepodległości republik Południowokaukaskich. Relacje Gruzińsko-Ormiańsko-Azerbejdżańskie od marca 1917 r. do maja 1918 r.

11. Diana Zadura, Witalis Ugrechelidze-Ugorski (1902-1983). Oficer, jeździec i tłumacz

12. Witalis Ugrechelidze-Ugorski, Wspomnienia kresowego ułana. Opracowała Diana Zadura

13. Bartłomiej Krzysztan, Polityzacja pamięci i przestrzeni w krajobrazie kulturowym. Mapowanie tożsamości tranzycyjnej na przykładzie Tbilisi

14. Janusz Kotański, Letter to the guests and participants of the Conference in Memory of St. Grigol Peradze (1899-1942)

15. Tamar Grdzelidze, Martyrdom in the Twentieth Century Orthodox Church of Georgia (Introduction to the papers presented at the conference dedicated to St. Grigol Peradze

16. David Kolbaia, Grigol Peradze – Researcher of Old Georgian Ecclesiastical Writings;

17. Henryk Paprocki, St. Grigol Peradze in Poland

18. Irakli Jinjolava, A Portrait of Grigol Peradze Against the Background of the Ecumenical Vocation in the Orthodox Church

19. Leonide Ebralidze, Some Aspects of Liturgical and Mystical Sensibility of St. Grigol Peradze

20. In Memoriam – Prof. Guram Lortkipanidze (1938-2019)

Wydanie 29/2019 „Pro Georgia. Journal of Kartvelological Studies University of Warsaw”, pp. 304. ISSN 1230-1604 sfinansowane zostało w ramach umowy 622/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Sierpień 12 @ 08:00
Wrzesień 12 @ 17:00