Święto Studium Europy Wschodniej

Październik 25 @ 13:00 - 14:30

W dniu 25 października 2019 r.

Studium Europy Wschodniej UW zorganizuje

uroczystą Akademię z okazji

Święta Studium Europy Wschodniej

Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z historią Studium była uroczystość, w trakcie której Jerzy Buzek, jako ówczesny Premier RP, wraz z ówczesnym Rektorem UW, prof. Włodzimierzem Siwińskim, wręczał indeksy pierwszym siedemnastu studentom „Studiów Wschodnich”. Ta wzruszająca i historyczna dla nas uroczystość miała miejsce 26 października 1998 r., w Sali Senatu UW. Od tego momentu, corocznie traktujemy dzień 26 października, jako święto Studium Europy Wschodniej.

Inauguracja pierwszego rocznika “Studiów Wschodnich” z udziałem premiera Jerzego Buzka, 16 października 1998, Pałac Kazimierzowski UW

W związku z tym, iż w tym roku 26 października przypada w sobotę, postanowiliśmy dzień ten uczcić w piątek 25 października. W tym dniu w godzinach 13.00 – 14.30, w Sali Narożnej organizujemy Akademię udziałem studentów, wykładowców oraz absolwentów „Studiów Wschodnich”.

Program uroczystości:

1) wręczona zostanie Nagroda dla najlepszego absolwenta Studiów Wschodnich”. Będzie to Nagroda im. Andrzeja Ananicza. (Śp. dr Andrzej Ananicz zmarł w 2017 r., od 1981 r. był współredaktorem „Obozu” oraz w 1990 r. współzałożycielem Studium, wieloletnim wykładowcą SEW). więcej: https://studium.uw.edu.pl/kadra/wykladowcy/dr-andrzej-ananicz/

2) specjalny wykład pt. „”Sacharow – dokąd prowadzi nauka?” wygłosi najnowszy wykładowca Studium, dr Marek Radziwon.

Z okazji tak ważnego święta odwołuję wszystkie zajęcia organizowane przez SEW w dniu 25 października w g. 13.00-14.30 i przenoszę je do Sali Narożnej, jako udział w programie nadzwyczajnym.

Październik 25
Czas: