Marzec 18 @ 17:30 - 20:00

Zespół Fundacji Odpowiedzialna Polityka wraz z KN Studium Europy Wschodniej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję

„Wyborcza ruletka – co pokazują nagrania z rosyjskich kamer w lokalach wyborczych”, wieńczącą projekt „Obserwatorzy w Działaniu”.

Celem projektu było stworzenie systemu szkolenia obserwatorów społecznych łączącego obserwację wyborów samorządowych w Polsce 21.10.2018 r. z analizą nagrań z kamer zarejestrowanych w trakcie rosyjskich wyborów prezydenckich, których rocznicę będziemy obchodzić podczas spotkania 18 marca 2019 roku.

Podczas wydarzenia oprócz podsumowania analizy monitoringu wideo z rosyjskich lokali wyborczych pragniemy zaprosić państwa do dyskusji na temat procesów wyborczych w Polsce i w Rosji, jak i zasadności prowadzenia monitoringu wideo, jego funkcjonowania oraz wpływu na rosyjskie społeczeństwo w rok po wyborach.

Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy dwójkę ekspertów, specjalizujących się zarówno w temacie Rosji, jak i wyborów – redaktora Wacława Radziwinowicza, wieloletniego korespondenta w Rosji, dziennikarza „Gazety Wyborczej” oraz Lilię Szibanową – ekspertkę niezależnego rosyjskiego ruchu monitorującego wybory „Gołos”. Debatę będzie moderować redaktor naczelny portalu Eastbook Maciej Zaniewicz.

Wydarzenie odbędzie się 18 marca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 17:30
w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na Uniwersytecie Warszawskim.

Marzec 18
Czas: