Financial Times: zniesienie wiz przez Uzbekistan wywołało turystyczną „erupcję”

29-12-16 Promocja 0 comment

uzbekistan-487114_640Uzbekistan zajął drugą pozycję  w  rankingu brytyjskiego Financial Times  najbardziej atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia w  2017 roku.  Ranking  jest sporządzany na podstawie sondażu wśród czołowych firm turystycznych : Wild Frontiers,KE Adventure Travel, Discover the World, Ampersand Travel, Oetker Collection, Red Savannah oraz Cazenove & Loyd. Jak twierdzi założyciel Wild Frontiers Jonny Bilbie: “Nasi klienci coraz częściej wybierają się w naprawdę dalekie podróże, ostatnimi czasy największą popularnością cieszy się Jedwabny Szlak,  o którym właśnie teraz powstaje  bardzo dużo programów i reportaży, w tym w  BBC oraz Discovery Channel”.

Twórcy ranking podkreślają, że nie wszyscy mają czas na zwiedzenie całej  trasy Jedwabnego  Szlaku, a podróż do Uzbekistanu  uważana jest  za swego rodzaju Jedwabny Szlak  “w pigułce”. Wcześniej  zniechęcały kłopoty  z otrzymaniem wiz oraz problemy na granicy. Ale ponieważ  od kwietnia 2017 r. Uzbekistan znosi wizy, nic nie będzie stało turystom na przeszkodzie.

Uzbekistan w „turystycznym rankingu” wyprzedził tylko Nepal, kolejne  najbardziej popularne kierunki turystyczne w 2017 to, zdaniem Financial Times: Kenia, Finlandia, Wielka Brytania, Madagaskar, Kambodża oraz Nowa Zelandia.

Źródło: fergananews.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium