Gruzińskie Marzenie poprze Salome Zurabiszwili w wyborach prezydenckich

11-09-18 Promocja 0 comment

9 września przewodniczący parlamentu Irakli Kobachidze poinformował, że w tegorocznych wyborach prezydenckich rządząca partia Gruzińskie Marzenie poprze niezależną kandydatkę Salome Zurabiszwili.

Komentując decyzję rady politycznej partii Kobachidze powiedział: „Pomimo faktu, że mamy w zespole wielu godnych liderów, którzy spokojnie mogliby zwyciężyć w wyborach prezydenckich, wierzymy, że aby zapewnić maksymalny pluralizm w życiu politycznym, kierując się  interesami państwa, musimy zapewnić zwycięstwo niezależnemu kandydatowi”.

„Pani Salome Zurabishvili jest przedstawicielką znanej gruzińskiej rodziny, potomkiem Nika Nikoladze ( znany gruziński pisarz z przełomu XIX i XX w. przyp.red) i Iwana Zurabiszilego. Jej nazwisko (w czasach, gdy była ministrem spraw zagranicznych Gruzji), kojarzone jest ze zlikwidowaniem rosyjskich baz wojskowych na terenie kraju. W ciągu kilku lat działalności w opozycji, w imię sprawiedliwości walczyła z reżimem Saakaszwilego. W ostatnim okresie była  członkiem parlamentu gruzińskiego i zawsze wyrażała swoją pryncypialną pozycję w kwestiach ważnych dla kraju. Salome Zurabiszwili ma duże doświadczenie zarówno w polityce, jak i w dyplomacji i może zostać pierwszym w historii kraju bezpartyjnym prezydentem Gruzji” – podsumował Irakli Kobachidze.

Źródło: ekhokavkaza.com

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium