Gruzja po raz kolejny obiecuje wznowienie lotów

22-10-20 Promocja 0 comment

Władze Gruzji zapowiadają stopniowe przywracanie niektórych bezpośrednich połączeń lotniczych, począwszy od 1 listopada, z lotnisk w Tbilisi i Kutaisi. Bezpośrednie loty do Doha, Warszawy, Aten, Amsterdamu, Wiednia, Berlina i Mediolanu mają być realizowane z lotniska w Tbilisi, natomiast loty do Katowic, Wilna i Dortmundu mają zostać wznowione z lotniska w Kutaisi. Częstotliwość realizowanych połączeń lotniczych nie jest jeszcze znana i zależeć będzie od porozumienia poszczególnych linii lotniczych z Urzędem Lotnictwa Cywilnego i Ministerstwa Gospodarki Gruzji.

Wcześniej deklaracje dotyczące wznowienia regularnych lotów padały już kilkakrotnie, nie ma więc jeszcze pewności, czy tym razem jest to fakt, czy kolejna przedwyborcza obietnica bez pokrycia. Władze nie powiedziały też nic na temat tego, czy zostanie zniesiony obowiązek kwarantanny dla obywateli państw, z którymi wznowione zostaną loty.

Na razie złagodzeniu ulegają jedynie zasady odbywania kwarantanny dla obywateli Gruzji przyjeżdżających z zagranicy. Od 21 października zamiast obowiązkowej kwarantanny w hotelu mogą oni przejść do samoizolacji pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku testu PCR. Obywatele, którzy nie posiadają wykonanego testu PCR lub nie mają warunków do pozostania w samoizolacji, nadal będą poddawani 8-dniowej kwarantannie.

Źródło: agenda.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium