Gruzja przekazała Azerbejdżanowi materiały dot. spornych odcinków granicy

26-09-20 Promocja 0 comment

Minister spraw zagranicznych Azerbejdżanu Dżeyhun Bayramow przebywał z oficjalną wizytą w Gruzji, gdzie spotkał się z szefem gruzińskiego MSZ, Dawidem Zalkalianim.

Według informacji przekazanej przez gruzińskiego ministra spraw zagranicznych, w trakcie spotkania omówiono sprawę delimitacji i demarkacji granicy, a także kwestię położonego na granicy obu krajów, kompleksu klasztornego Dawid Garedża.

Zalkaliani poinformował, że stronie azerbejdżańskiej przekazano nowe materiały kartograficzne, dokumenty i opinie ekspertów. Szef gruzińskiego MSZ dodał, że dokumenty te mogą doprowadzić do rewizji porozumienia ws. granicy gruzińsko-azerbejdżańskiej z lat 2006-2007. Minister wyraził nadzieję, że w negocjacjach zostaną poczynione postępy i podkreślił, iż obie  strony mają konstruktywne podejście do tej kwestii.

Zalkaliani wyjaśnił, że posiedzenia gruzińsko-azerbejdżańskiej komisji ds. delimitacji i demarkacji granicy zostały wstrzymane z powodu pandemii, z tę  komisja będzie kontynuować swoją działalność zdalnie.

Źródło: ekhokavkaza.com, newsgeorgia.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium