Gruzja przywraca połączenia lotnicze

02-02-21 Promocja 0 comment

1 lutego Gruzja całkowicie zniosła zakaz regularnych lotów międzynarodowych, który obowiązywał od marca 2020 roku. Jak podaje strona gruzińska, obecnie prowadzone są rozmowy z przewoźnikami zainteresowanymi przywróceniem połączeń lotniczych.

Co więcej, od 1 lutego zostały uproszczone procedury wjazdu do kraju obcokrajowców. Od teraz obywatele wszystkich państw, którzy przedstawią na granicy zaświadczenie o przejściu szczepienia przeciwko COVID-19 będą mogli wjechać bez konieczności pobytu na kwarantannie bądź samoizolacji.

Uproszczone będą również zasady wjazdu do Gruzji tych obcokrajowców, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Dotyczy to zwłaszcza obywatelikrajów Unii Europejskiej, Izraela, Szwajcarii, USA, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz osób przejeżdżających przez Gruzję tranzytem. Będą oni zobowiązani do przedstawienia na granicy negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą, przy czym w trzecim dniu pobytu na terytorium Gruzji cudzoziemcy ci będą zobowiązani do ponownego przebadania się na obecność COVID-19.

Należy przypomnieć, że w Gruzji nadal obowiązuje wiele zakazów. Na terytorium całego kraju do końca lutego nie będzie funkcjonować transport publiczny, a  w wypadku Tbilisi, Rustawi i Kutaisi także transport międzymiastowy, zamknięte pozostaną zimowe kurorty. Do 1 marca obowiązywać ma godzina policyjna (21:00-05:00).

Nadal nie jest znana data oficjalnego otwarcia lokali gastronomicznych (obecnie możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos). W ostatnich dniach w kilku miastach Gruzji organizowane były protesty przeciwko obowiązującym ograniczeniom.

Źródło: newsgeorgia.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium