Gruzja: w Swanetii wykryto nowe przypadki COVID-19

13-08-20 Promocja 0 comment

Gruzińskie władze ogłosiły kwarantannę i zablokowały miejscowości Mestia, Uszguli i Lendżeri w Swanetii po tym, jak w regionie w ciągu doby wykryto 17 przypadków zarażenia COVID-19. Źródłem okazał się mężczyzna, który przyjechał do Lendżeri z Tbilisi.

Wjazd i wyjazd z regionu jest obecnie kontrolowany przez policję, a ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązują również między poszczególnymi miejscowościami. W Mestii, Uszguli i Lendżeri i 14 innych miejscowościach będą działać tylko apteki, banki, sklepy spożywcze i lokale gastronomiczne na otwartej przestrzeni. Służby medyczne planują przeprowadzić testy na obecność COVID-19 u około 4 tys. osób, a wszyscy turyści przebywający obecnie w obwodzie Mestii zostali poddani kwarantannie.

Według danych z 11 sierpnia, do tej pory w strefach kwarantanny umieszczono 518 osób. Spośród nich 343 osoby zakwaterowano w hotelach na terytorium Mestii (są to przeważnie hotele, w których dotychczas przebywali turyści i które spełniły wymogi Ministerstwa Zdrowia), a 171 osób przewieziono do wcześniej wyznaczonych stref kwarantanny w Adżarii. Ludzi , u których potwierdzono COVID-19, przetransportowano do szpitala w Tbilisi. Władze zaapelowały,  aby ci wszyscy , którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali w Swanetii , niezwłocznie zadzwonili na numer 112 jeżeli  zaobserwują u siebie objawy choroby. Wprowadzona w regionie kwarantanna może obowiązywać nawet przez 28 dni.

Źródło: newsgeorgia.ge

Opracowanie: BIS – Biuletyn Informacyjny Studium