Igor Dodon spotkał się z nowym ambasadorem Rosji w Kiszyniowie. „Mamy wspólną przyszłość”

09-08-18 Promocja 0 comment

Nowy ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Mołdawii Oleg Wasniecow 8 sierpnia przekazał listy uwierzytelniające prezydentowi Igorowi Dodonowi.

„Życzyłem Olegowi Władimirowiczowi sukcesów na czele misji dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej w Kiszyniowie. Wyraziłem przekonanie, że dzięki wspólnym działaniom będziemy w stanie przezwyciężyć ten trudny okres w naszych stosunkach bilateralnych. Potwierdziłem zainteresowanie dalszym rozwojem pełnoprawnego mołdawsko-rosyjskiego dialogu politycznego na wszystkich szczeblach” – powiedział prorosyjski prezydent Mołdawii po spotkaniu z rosyjskim dyplomatą.

Dodał, że jest przekonanie, iż Mołdawia i Rosja mają wspólną przyszłość. „Mamy wspólną religię – Prawosławny Kościół Mołdawii jest integralną częścią Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego” – przypomniał Dodon.

Oleg Wasniecow ma 65 lat, jest zawodowym dyplomatą. W 1975 roku ukończył Moskiewski Państwowy Instytut Pedagogiczny, a w 1984 roku – Akademię Dyplomatyczną Ministerstwa Spraw Zagranicznych ZSRR. W latach 2003-2008 pełnił funkcję ambasadora Rosji w Demokratycznej Republice Konga, po czym wrócił do pracy w Centralnym Biurze Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Źródło: Infotag

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium