II Konferencja „Kaukaz po 1991 roku” – relacja

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało II Międzynarodową Konferencję Naukową „Kaukaz po 1991 r.” w ramach cyklu Międzynarodowych Sesji Kaukazologicznych im. św. Grzegorza Peradze (6-7 grudnia 2015) Sala Balowa, Pałac Potockich Uniwersytet Warszawski

Otwarcie konferencji przez Dyr. Jana Malickiego

Jutyna Olędzka (Uniwersytet w Białymstoku)

Mateusz Dębowicz (Uniwersytet Wroławski) i Agnieszka Legucka (Akademia Obrony Narodowej)

Tomasz Knothe (Studium Europy Wschodniej)

Hamed Kazemzadeh (Uniwersytet Warszawski), Jarosław Kardaś (Uniwersytet A Mickiewicza w Poznianiu), Maciej Falkowski (Ośrodek Studiów Wschodnich)

Mateusz Kubiak i Umedakhon Bobojanova (Studium Europy Wschodniej), Maciej Falkowski (Ośrodek Studiów Wschodniech)

Tamar Lortkiphanidze (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Nieczypor (Eastbook.eu)

Stanisława Budzisz-Cysewska (Uniwersytet Gdański)

David Kolbaia (studium Europy Wschodniej), Vladimer Papava (rektor Uniwersytetu w Tbilisi), Giorgi Alibegaszwili (przewodniczący Rady Miasta Tbilisi)

Wojciech Górecki (Fundacja Solidarności Międzynarodowej)

Nino Gozaliszwili (Uniwersytet Warszawski), Elena Mosinjan (Studium Europy Wschodniej), Julia Kaczmarek-Khubnaia (Uniwersytet A Mickiewicza w Poznaniu) Aleksandra Gryźlak (Studium Europy Wschodniej)

Krzysztof Federowicz (Uniwersytet A. Mickieiwcza w Poznaniu), Liudmyla Datskova (Uniwersytet Jagielloński) Wiktor Ross (Studium Europy Wschodniej), Tomasz Knothe (Studium Europy Wschodniej)

Renata Król-Mazur (Uniwersytet Jagielloński)

Jakub Osiecki (Uniwersytet Jagielloński)

Joanna Dziuba-Wisniewska (Uniwersytet Warszawsk)

Anna Pająk (Uniwersytet Jagielloński), Tomasz Grzywaczewski (Uniwersytet Łódzki), Bohdan Novak (Studium Europy Wschodniej), Mariusz Marszewski (Uniwerystet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), Wojciech Górecki (Fundacja Solidarności Międzynarodowej)

Michał Brydak (Uniwersytet Rzeszowszki), Dimitrij Avaliani (Uniwersytet Warszawski), David Kolbaia (Studium Europy Wschodniej), Violeta Tymul (Uniwersytet Warszwski), Marta Barnych (Studium Europy Wschodniej)

Pierwszego dnia konferencji, jak co roku, delegacja Studium Europy Wschodniej o godz. 16.45 udała się pod tablicę upamiętniającą pomordowanych w czasie II wojny światowej profesorów Uniwersytetu Warszawskiego, wśród nich św. Grzegorza Peradze. W złożeniu wieńców pod tablicą na ścianie gmachu Instytutu Historycznego uczestniczyli goście z Gruzji: Vladimer Papava (rektor Uniwersytetu w Tbilisi) oraz Giorgi Alibegaszwili (przewodniczący Rady Miasta Tbilisi), a także JE Nikoloz Nikoloziszwili, Ambasador Gruzji w Polsce.