Katastrofa wojskowego samolotu na Ukrainie. W locie szkoleniowym zginęli studenci Akademii  Sił Powietrznych

26-09-20 Promocja 0 comment

Co najmniej 25 osób zginęło, a dwie zostało ranne w wyniku katastrofy wojskowego samolotu An-26, która miała miejsce 25 września pod Charkowem na wschodzie Ukrainy. Poinformowało o tym w  nocy Biuro Prokuratora Generalnego.

Około 20:50 czasu lokalnego w pobliżu miasta Czuhujiw pilot stracił kontrolę nad maszyną podczas podejścia do lądowania i samolot rozbił się w pobliżu drogi. Na pokładzie, oprócz członków załogi, byli studenci Charkowskiej Akademii  Sił Powietrznych Ukrainy im. Kożeduba.

Jak poinformowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy katastrofa  miała miejsce podczas lotu szkoleniowego. Na pokładzie samolotu znajdowało się 27 osób (7 członków załogi i 20 kadetów), jeden student w ostatnim momencie nie został dopuszczony do tragicznego lotu.

Według szefa Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Ołeksija Kuczera, tuż przed katastrofą pilot poinformował o awarii lewego silnika, jednak „dla doświadczonego pilota – to nie jest sytuacja krytyczna” – powiedział urzędnik.

„Dwaj ranni  znajdują się w placówkach medycznych – jeden jest w stanie krytycznym, ma poparzone 90% ciała, stan fizyczny drugiej osoby jest lepszy, ale  psychiczno-emocjonalny – wiadomo jaki”- poinformował Ołeksij Kuczer.

Sobota 26 września została ogłoszona na Ukrainie dniem żałoby.

Źródło: Ukraińska Prawda