Kazachstan: 2 uczelnie znalazły się na liście rankingu THE

17-01-19 Promocja 0 comment

Dwa uniwersytety Kazachstanu trafiły do rankingu najlepszych uczelni wyższych państw rozwijających się , podaje  agencja Times Higher Education (THE). Są to Kazachski Narodowy Uniwersytet im. Al-Farabi (KazNU) oraz Eurazjatycki Narodowy Uniwersytet im. Gumilewa (ENU).

Przy sporządzaniu  rankingu wykorzystano 13 wskaźników efektywności, takich samych jak w rankingu najlepszych uczelni światowych.

Na liście  znalazły się 442 uniwersytety z 43 krajów. W pierwszej dziesiątce jest  7 uczelni Chin z  (w tym pierwsze cztery), 5-e miejsce zajął Moskiewski Państwowy Uniwersytet im. Łomonosowa.

Chiny są najliczniej reprezentowane  – 72 uczelnie. Na drugim miejscu znalazły się Indie – 49 uczelni, na trzecim – Brazylia 36, a  na czwartym Rosja 35  uczelni.

Źródła: informburo.kz dknews.kz