Kirgistan: nowy prezydent wybiera się do Rosji

23-02-21 Promocja 0 comment

W dniach 24-25 lutego Sadyr Żaparow złoży swoją pierwszą zagraniczną wizytę jako Prezydent Kirgistanu w Rosji. Wcześniej głowa państwa zapowiadał, że ​​swoją pierwszą roboczą wizytę po inauguracji złoży w Kazachstanie.

Zgodnie z oświadczeniem służby prasowej Administracji Prezydenta Żaparow spotka się z Władimirem Putinem, aby omówić szereg aktualnych kwestii dotyczących współpracy bilateralnej, a także perspektywy dalszego rozwoju relacji dwóch państw. Prezydent Kirgistanu planuje również spotkanie z przewodniczącym rosyjskiego rządu Michaiłem Miszustinem, przewodniczącym Rady Federacji Walentyną Matwienko i przewodniczącym Dumy Państwowej Wiaczesławem Wołodinem. Ponadto Żaparow spotka się ze środowiskiem biznesowym Rosji, a także z rodakami i kirgiskimi studentami studiującymi na rosyjskich uniwersytetach. Wcześniej służba prasowa Administracji Prezydenta podała, że ​​Sadyr Żaparow poddał się samoizolacji w celu ochrony swojego zdrowia i przestrzegania wszystkich niezbędnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych przed planowanymi wyjazdami zagranicznymi.

Źródło: Kloop