Kreml poprosił Turcję o niekomplikowanie sytuacji w Syrii

22-10-19 Promocja 0 comment

Działania Turcji w Syrii muszą być dostosowane do rozwoju sytuacji w regionie, oświadczył Jurij Uszakow, doradca prezydenta Rosji Władimira Putina. Wg niego, bardzo istotne jest, aby Turcy „nie przeszkodzili w najważniejszym – uregulowaniu sytuacji politycznej w Syrii”.

Z kolei rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że operacja turecka „Źródło Pokoju” może przeszkodzić w tym procesie.

17 października br. Ankara i Waszyngton zawarły porozumienie o wstrzymaniu tureckiej operacji wojskowej w Syrii na 5 dni. Jednak już następnego dnia pojawiły się doniesienia o naruszeniu rozejmu przez stronę turecką.

Operacja wojskowa Turcji przeciwko Kurdom w Syrii trwa od 9 października br. Jejgłównym celem jest walka z Robotniczą Partią Kurdystanu, uznawaną przez Ankarę za organizację terrorystyczną.

Źródło: lenta.ru