Liczba zakażonych koronawirusem w Rosji przekroczyła 4 tys.

04-04-20 Promocja 0 comment

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Rosji, wg stanu na 03 kwietnia br., wynosi 4149. Odnotowano 34 zgony. W ciągu ostatniej doby wykryto 601 nowych przypadków. Wyleczono około 300 osób.

W ramach walki z epidemią prezydent Władimir Putinogłosił cały miesiąc kwiecień wolnym od obowiązku pracy. Przy tym pracownicy maja otrzymać pełne wynagrodzenie.

W specjalnie wygłoszonym orędziu przywódca państwa zaznaczył, że ani na świecie, ani w Rosji szczyt zachorowań na COVID-19 nie został jeszcze osiągnięty. Największe obawy  władz  wzbudza sytuacja w Moskwie.

Prezydent zezwolił lokalnym władzom  samodzielne szacowanie poziomu wprowadzanych restrykcji. Władze Czeczenii zdecydowały się na wprowadzenie godziny policyjnej, obowiązującej do 20.00 do 08.00. Od 5 kwietnia  zamknięte są granice republiki.

W Moskwie wprowadzono obowiązek izolacji. Mieszkańcy mogą wyjść na ulice wyłącznie w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb. Za naruszenie grozi mandat w wysokości 4 tys. rubli. W przypadku recydywy będzie on wyższy.

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła 1 milion. W wyniku powikłań wywołanych chorobą COVID -19 zmarło ponad 51 tys. osób.

Źródło: lenta.ru

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium