Litewska „Oro navigacija”: loty po kwarantannie wzrosły o 8,6%

25-06-20 Promocja 0 comment

W pierwszym tygodniu po zniesieniu kwarantanny na Litwie wzrosła liczba lotów regularnych i tranzytowych – poinformowała w środę firma kontroli ruchu lotniczego na Litwie „Oro navigacija”.

W ubiegłym tygodniu, w porównaniu z ostatnim tygodniem kwarantanny, liczba wszystkich  lotów w litewskiej przestrzeni powietrznej wzrosła o 8,6%.

P.o. prezesa „Oro navigacija” Marius Bielunas powiedział BNS, że nie oczekuje się gwałtownego wzrostu, ale ożywienie na rynku napawa optymizmem . Po wznowieniu lotów międzynarodowych zauważalny jest wzrost liczby lotów  regularnych.

Większość takich lotów na Litwie wykonała węgierska linia lotnicza Wizz Air (70 lotów), a najbardziej popularną była trasa Ryga–Wilno.

Loty tranzytowe wzrosły o 3,1 procent w ciągu tygodnia. Najpopularniejszą trasą tranzytową był wylot z Wilna do Frankfurtu (połączenie Frankfurt–Szanghaj -52 lotów), Kaliningrad–Moskwa Szeremietiewo (49), Kaliningrad–Moskwa Domodiedowo (48).

Większość lotów w przestrzeni powietrznej kraju była obsługiwana przez China Southern (69 lotów), Aeroflot (62), AirBridgeCargo (61), Air Baltic (60), Lufthansa Cargo (46).

Jednocześnie w dniach 15–21 czerwca (w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku) łączna liczba lotów w litewskiej przestrzeni powietrznej spadła o 74 procent, do 1522 lotów, a loty tranzytowe o 76 procent, do 1075.

Źródło: DELFI Žinios, Lietuvos rytas, DELFI.lv, Eesti Rahvusringhääling

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium